TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Takip Edilmesi Gereken 21 Twitter Ekonomi Hesapları

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Twitter birçok farklı mecradan kişinin bulunduğu bir sosyal medya platformu olmakla birlikte; aynı zamanda sektörel olarak da oldukça fazla kullanılıyor. İşin garip tarafı ise; herkes Twitter’ı kendi işi ile ilgili kullanıyor ve diğer konularda Twitterdan fazla istifade edemiyor. Twitexpress.com olarak daha önce diğer sektörlerdeki faydalı hesapları sizlerle paylaştığımız üzere; bugün takip edilmesi gereken 21 Twitter ekonomi hesapları paylaşımını yapmaya çalışacağız.

Twitter Ekonomi Hesapları

Sıralamaların; kişiler arasındaki önem, bilgi düzeyi, kıdem, vs. gibi konularla ilgisi yoktur. Hepsi twitter ekonomi paylaşımları konusunda küçük yatırımcı ve vatandaşı korumayı hedeflemiştir.

1- Ekonomikoçu

Twitter ı aktif şekilde kullanan ve özellikle FX camiasında oldukça popüler olan Ekonomikoçu, nokta atışı tespitlerde bulunuyor. Kendisi sürekli olarak algoritmik rakam düzenlerinden bahsediyor. Sıkı bir grafik anazlicisi ve özellikle zamansal konularda fikirler üretmeye çalışıyor.

https://twitter.com/ekonomikocu/status/1200143341612081152

2- İsmet Demirkol

Özellikle temel analiz anlamında takipçilerini bilgilendirmeye çalışıyor. Dünyadaki ekonomik anlamda genel gidişata dair planlamalar ve çıkarımları yapıyor. Stratejilerini de buna göre düzenliyor.

3- Volkan Kuğucuk

Bazen grafiksel olarak bazen de temel anlamdaki çalışmlarını şahsi Twitter hesabı üzerinden paylaşıyor.

4- Özgür Demirtaş

Son dönemde daha fazla halkın anladığı dilden tweetler atmaya başladığını söyleyebiliriz. Ekonomik olarak bilgilerini en anlaşılabilir haliye paylaşmaya çalışıyor. Kesinlikle takip edilmesi gereken önemli hesaplardan birisi.

5- Pintrader

Hesabı kilitli olduğu için takibe izin verilmesi halinde paylaşımlarını görebilirsiniz. Şu sıra Twitterdaki paylaşımlarını azaltıp Patreon ‘a geçmeyi düşünüyor. Yine de takipçilerine zor günlerde analizlerini paylaşmaya çalışıyor.

twitter-ekonomi-hesaplari

6- Ali Akçay

Efsane daily FX trader ı kim diye soracak olsak; bunun cevabı kesinlikle FX Ali Akçay olurdu. Kimseye yatırım tavsiyesi vermiyor. İşlemlerini kendi Twitter hesabından paylaşıyor. Twitter ı bu konuda günlük gibi kullanıyor 😉

7- Kudret Ayyıldır

Genel itibariyle haftalık olarak değerlendirmeler yapıyor. Bu değerlendirmelerini YouTube kanalı ve Twitter üzerinden paylaşıyor. Bir başka faydalı ekonomi hesabı diyebiliriz.

https://twitter.com/KudretAyyldr/status/1247639617643347968

8- Emini tic @TicTocTick

Yabancı bir hesap olsa da; yer vermek istedik. Özellikle SP500 ve Nasdaq analizlerini takipçileri ile paylaşıyor. ABD endeksleri konusunda yapacağınız analizlerde; Emini tic ‘in analizlerini de gözden geçirmekte fayda var.

9- Serkoo

Özellikle derin teknik analiz konusunda tespitleri ile takipçilerini çok şaşırtıyor. Grafikleri, kanalları, her telden kesimin anlayacağı şekilde basit ve şeffafça çiziyor.

https://twitter.com/Serkoo22/status/1061199137918672896

10- Mahfi Eğilmez

Söz konusu finansal konular ise; Mahfi Eğilmez hocamıza yer vermemek olmazdı. Söylediğimiz gibi sıralamamız herhangi bir önem sırasına göre hazırlamadık. Ancak 10 numaraya Mahfi Eğilmez hocamızı yazmak istedik 😉

11- Necro

Biraz da kripto para camiasından ekonomi hesapları paylaşmaya karar verdik. Bu konuda şüphesiz ilk akla gelen isimlerden birisi de Necro.

- Sponsorlu -

12- Fidelistas Lex

Sıkı bir price action üstadı olan ve ayrıca temel analiz anlamında çok uzun zamandır kripto camiasında yer alan Fidelitas Lex i de listeye eklemek boynumuzun borcu.

13- excellency

Twitter ekonomi hesapları arasında belki de uzun vadeli tahminleri ile kitlesini en çok şaşırtan ve hayrete düşüren hesaplardan birisi de excellency. Ancak son dönemde yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle uzun zamandır hesabı sessiz. Umarız her şey yolundadır. Listemizde yer almayı kesinlikle hak ediyor.

14- Tuncer Şengöz

Gerek ekonomik tespitleri ve gerekse de sosyolojik tespitleri ile doğru söyleyen 9 köyden kovulur diyen Tuncer Şengöz; bir dönem kısa bir ara verse de tekrar Twitter camiasına katılmış durumda. Tespitleri için takip etmekte fayda var.

15- CryptoYoda – @CryptoYoda1338

Çok uzun süredir sessizliğini koruyan ve kısa bir zaman önce sessizliğini bozan, kripto paralara yönelik analizler yapan CryptoYoda da bir diğer takip edilesi yabancı hesap.

16- Erkan Öz

2020 yılında tufan geliyor diye sürekli kitlesini uyaran, bu konuda kitaplar yazan Erkan ÖZ ‘ün, temel analiz anlamında fikirlerinin önemli olduğunu düşünüyoruz.

https://twitter.com/_ErkanOz/status/1241769109655822337

17- CHMelih

Yurt dışında yaşayan ve oldukça nazik bir FX traderı olan CH Melih, takipçlerinin soruların mümkün mertebe cevap vermeye çalışıyor, küçük yatırımcıyı olası tuzaklara karşı uyarmaya gayret gösteriyor. Ancak al-sat tarzı yatırım tavsiyelerinden uzak duruyor.

18- Kıvanç Özbilgiç

Algoritmalar ve indikatörler konusunda Kıvanç Özbilgiç, gerek kripto camiası ve gerekse de BİST tarafından tüm takipçilerinin gönlünü fethetmiş durumda. Yardımsever ve beyefendi kişiliğinden dolayı bir kez daha kendisine teşekkür etmek istiyoruz.

https://twitter.com/kivancozbilgic/status/1225120081656668168

19- Peter Brandt

Yine bir başka yabancı ekonomi hesabı da Peter Brandt. Eğer İngilizce biliyorsanız ya da ben üşenmem translate tuşuna basarım diyorsanız, takibe almayı değerlendirebilirsiniz.

20- Berk Tavşan

Harmonikse harmonik, kanalsa kanal, analizse analiz. Berk Tavşan özellikle kripto camiasında kendini analizleriyle defalarca ispatlamış ve henüz çok genç yaşta olan faydalı kişilerden birisi. Özellikle kriptocuların takibe alma konusunda dikkate almaları gerekebilir.

https://twitter.com/cberktavsan/status/1242841228439322626

21- Finansal Tezler

Maalesef son dönemde takipçileri tarafından kıymeti bilinmeyen ve Twitter a küstürülen önemli hesaplardan birisi. Ancak son 1-2 haftadır kendi analizlerini güncellemek için tweetler atıyor. Kısa vadeli düşünenlere göre değil. Oyunu uzun vade üzerine kuruyor.

22- Yaşar Erdinç

Her ne kadar 21 Twitter ekonomi hesapları diye başlığımızda belirtmiş olsak da; merhum Yaşar Erdinç hocamızın da isminin yer almasını istedik. Kendisi çok naif, çok kibar, yardımsever ve pozitif bir kişi idi. Kendisini tanımak isteyenler için yine de Twitter hesabını burada paylaşıyoruz. Nur içinde yat Yaşar hocam.

Simpsons Korona Kehaneti Galiba Tutuyor ! konulu içeriğimize de göz atabilirsiniz.

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.