TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Rock’n Roll Efsanesi Little Richard 87 Yaşında Vefat Etti

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Rock’n Roll dünyasının efsaneleşmiş isimlerinden olan Little Richard, 87 yaşında hayata gözlerini yumdu. 87 yaşındaki ünlü şarkıcının ölüm haberini veren Dan Penniman yaptığı yazılı açıklamayla, babasının mücadele ettiği kanser hastalığında bu sabah yenik düştüğünü ve hayata gözlerini yumduğunu duyurdu. “Rock’n Roll’un mimarı” olarak nitelendirilen 1932 doğumlu Little Richard (Richard Wayne Penniman), özellikle 1970’li yıllara kadar Rock’n Roll dünyasında önemli eserlere imza atmıştı. Little Richard, aynı zamanda Rolling Stone dergisinin 2005 yılında hazırladığı tüm zamanların ölümsüz 100 müzisyeni listesine 8. sıradan giren isimdi.

Little Richard’ın Ölüm Haberini Duyan Ünlüler Twitterdan Üzüntelerini Paylaştılar

rip little richard

Rock dünyasının önde gelen isimlerinden olan John Lennon Little Richard hakkında şunları yazdı;

“Küçük Richard tüm zamanların en iyilerinden biriydi. “ Lon Tall Sally ” yi ilk duyduğumda başımızı havaya uçurdu. Hayatımızda hiç kimsenin böyle şarkı söylediğini duymamıştık, tüm saksafonlar deli gibi çalıyordu.”

“Bir kişiyle tanışabilseydin kim olurdu?” diye sorduklarında. Hep Little Richard derdim. Çünkü benim için Rock & Roll’un en neşeli, asi yaratıcısıydı. O tohumu ektiğin için teşekkürler Richard. Müziğin sayesinde dünya çok daha mutlu bir yer.

- Sponsorlu -

Rock and Roll’in yenilikçi ve kurucu babası Little Richard, Huzur içinde uyu!

Little Richard, rock’n roll’u seven herkes tarafından sevilirdi. Tom ve Dana York’un nikahını o kıymıştı. Ve o gün onun orada bulunması herkesi neşe ve sevinçle doldurdu. Müzik topluluğu tarafından çok özlenecek.

Ne efsane! Huzur içinde uyu Little Richard.

Lady Gaga’nın Yeni Albümü hakkında olan yazımızın da dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz!

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.