TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Macron : Üniversiteler Yıl Sonuna Kadar Tatil !

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Fransa Cumhurbaşkanı Macron; bugün yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasağının devamına karar vererek, bununla birlikte ülkedeki üniversitelerin yıl sonuna kadar tatil edildiğini ilan etti. Bu duruma ise Fransız gençler ve üniversite öğrencileri çok sevindi. Paylaşılan tweetler ise şu şekilde;

Macron Üniversiteleri Tatil Etti

Macron tarafından yapılan açıklamalarda;

macrondan yeni kararlar

  • 11 Mayıs Pazartesi gününden itibaren anaokulları ve ilkokullar kademeli olarak yeniden açılacak, ancak yüksek öğrenim yazdan önce başlamayacak!
  • Restoranlar, kafeler, oteller, sinemalar ve diğer boş zaman etkinlikleri 11 Mayıs’tan sonra  da kapalı kalacak ve “Temmuz ortasından önce” yaz festivali yapılmayacak
  • 11 Mayıs’tan itibaren Fransa, COVID-19 belirtileri gösteren herkesi test edebilecek
  • 11 Mayıs’tan itibaren, herkes toplu taşıma araçlarını kullanma veya en fazla maruz kalan meslekler gibi bazı durumlar için maske alabilmelidir.
  • Araştırmada daha fazla “büyük yatırım” sözü verildi ve tedavilerle ilgili her şey yapıldı.

Sevinenlerin sayısı epeyce fazla !

- Sponsorlu -

#MACRON20H02 hastagiyle aşağıdaki tweette şu şekilde duyuru yapıldı. “Yükseköğretimdeki dersler yaza kadar devam etmeyecek”

6 ay sonra işsiz uyanacak olan üniversite öğrencilerine bir göndermede bulunulmuş!

Fransada Son Durum Ne?

Corona virüs nedeniyle zor günler geçiren ülkelerden birisi olan Fransa’dan gelen verilere göre; 13 Nisan 2020 tarihi itibariyle toplam vaka sayısı 136.000 iken bugün tespit edilen yeni vaka sayısı 4188 oldu. Bugün ölen 574 kişi ile birlikte toplan ölüm sayısı ise; 14.967 kişi oldu. Vaka sayısı arasında 6821 kişinin durumu kritik olarak değerlendirilirken, iyileşen toplam vaka sayısı ise 27718 kişi oldu.

Boris Joshnson Hastaneye Kaldırılmadan Önceki Görüntüleri konulu içeriğimize de bakabilir, bunun yanı sıra Dünya TT Seçmeler bölümüne de göz atabilirsiniz.

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.