TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyeleri Resmi Twitter Hesapları

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Koronavirüs tehiditi ortaya çıktığından beri defalarca kez ismini duyduğumuz bilim kurulu nedir? T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından bir araya getirilen kurul neler yapmaktadır ve daha fazlasını Twitexpress.com olarak sizler için derledik.

Koronavirüs Bilim Kurulu

Koronavirüs tehdidi kapsamında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından bir araya getirilen Bilim Kurulu, bu güne koronavirüs tedbirleri kapsamında bir çok kararın altına imza attı. Okulların kapatılması, Yurt dışından gelenlerin 14 gün boyunca karantinaya alınması, Yurt dışından ziyaretçi kabulü ve yurt dışı çıkış yasakları gibi birçok önemli kararlarının altında Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinin imzası bulunmaktadır.

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyeleri Kimler?

T.C. Sağlık Bakanlığı kapsamında bir araya getirilen kurul üyeleri, aralarında alanında uzman birçok doktor bulundurmakta. Bu Koronavirüs Bilim Kurulu üyelerinin isimleri, uzmanlık alanları ve Twitter hesapları (Bilim Kurulu üyeleri arasında olan sıralamada, rütbe, kıdem vb unsurlar göz önüne alınmamıştır);

bilim kurulu uyeleri kimler
T.C. Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyeleri

Prof. Dr. Ateş Kara

Tıp eğitimini Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayan Prof. Dr. Ateş Kara, 2010 senesinden bu yana Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Enfeksiyon Hastalıkları bölümünde görev yapmakta. Ateş Kara Twitter hesabı;

Prof. Dr. Tevfik Özlü

Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Göğüs Hastalıkları Uzmanı olan Prof. Dr. Tevfik Özlü, 1987 senesinde Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur.

Prof. Dr. Recep Öztürk

Prof. Dr. Recep Öztürk, İstanbul Üniversitesi Cerrah Paşa Tıp Fakültesi’nden 1984 senesinde mezun oldu. Mezun olduktan sonra tekrar aynı üniversitede enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanlığını yaptı. 2009-2013 yılları arasında Yükseköğretim Kurulu’nda görev yapan Prof. Öztürk, 2011-2015 seneleri arasında da Tıpta Uzmanlık Kurulu üyeliği ve başkan vekilliği yapmıştır.

Prof. Dr. Alpay Azap

Prof. Dr. Alpay Azap, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1995 senesinde mezun oldu. Uzmanlık alanı: İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

2013 senesinde kurulan Erişkin Bağışıklaması Çalışma Grubu’nda aktif olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda T.C. Sağlık Bakanlığı tarafınca bir araya getirilen Bilim Kurulu üyesidir.

Prof. Dr. Levent Yamanel

Prof. Dr. Levent Yamanel, yoğun bakım hastalıklarıyla ilgilenmekte olan iç hastalıklar uzmanıdır. Tıp eğitimini 1992 senesinde, Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan

1999 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Tufan, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafınca bir araya getirilen bilim kurulu üyelerindendir.

Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz

1992 senesinde İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Yavuz, uzmanlık eğitimini Haydarpaşa Numune Hastanesi, İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğinde aldı. 2015 senesinde kurulan İnfektik Endokardit ve Diğer Kardiyovasküler İnfeksiyonlar Çalışma Grubu’nun başkanlığını yapmaktadır. Aynı zamanda Koronavirüs Bilim Kurulu üyesidir.

- Sponsorlu -

Doç. Dr. Şebnem Erdinç

1991 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Doç. Dr. Fatma Şebnem Erdinç, Koronavirüs bilim kurulu üyesidir.

Prof. Dr. Akın Kaya

1991 senesinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Kaya, 2011 senesinde Göğüs Hastalıkları- Solunum Yoğun Bakım Ünitesi’nde Profesör olmuştur.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan

1981 senesinde Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Prof. Dr. Ceyhan, aynı sene Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde çocuk sağlığı ve hastalıkları dalında başlamış olup 1985 senesinde bu alandaki ihtisasını bitirmiştir.

Bilim kurulunda bulunan diğer değerli hocalarımızın resmi Twitter hesabını bulamadığımızdan dolayı, sadece isimlerini paylaşmak durumundayız. Herhangi bir gelişmede bilgilerimizi güncelleyecek ve sizlere doğru bilgiyi yansıtmak için Twitexpress.com olarak olağan üstü çaba sarf edeceğiz.

Diğer Bilim Kurulu Üyeleri

Diğer bilim kurulu üyelerinin resmi Twitter hesaplarına ulaşamadığımızdan dolayı sadece isimlerini paylaşıyoruz. Bu kişilerinde Twitter hesabı açması durumunda yazımızı da güncelleyeceğiz.

Levent Akın

Ayşegül Füsun

Firdevs Aktaş

Serhat Ünal

Yeşim Taşova

Hasan Tezer

Aydın Yılmaz

Rahmet Güner

Canan Ağalar

Müşerref Şule Akçay

İlhami Çelik

Mehmet Doğanay

Figen Çizmeci Şenel

Gülay Korukoğlu

Ayla Aydın

Ali Göktepe

Selçuk Kılıç

Cemil Güneş

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.