TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Koronavirüs Aşısında Türk Hekimlerinden Büyük Gelişme!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Dünyayı kasıp kavuran korona virüs (Covid-19) salgınına karşı geliştirilen aşıda Türk hekimlerinden büyük gelişme bekleniyor. İlk başta plazma tedavisiyle çalışmalara başlayan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, geçtiğimiz hafta ekibiyle birlikte, kendilerini laboratuvara kapatmışlardı. Twitter üzerinden çalışmaları hakkındaki gelişmeleri Türk halkına ileten Prof. Dr. Ovalı’dan, bu sabah güzel haber geldi. Twitter hesabından paylaştığı gönderide; “7 gün 16 saat laboratuvarda çalıştıktan sonra artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu kanıtlandı, şimdi kahramanlarım içeri giriyor. Kaldığım yerden onlar devam edecek. Ilk ekip @YurtseverBulut , Gözde ,Recai, sonra sayıları kademeli olarak artacak.23 Nisan için sözleştik….” dedi. İşte o twit;

Bu paylaşımdan sonra Prof. Dr. Ovalı, Twitter’da trend topic oldu. Bu konu hakkında yapılan paylaşımlarda aşı bulundu gibi haberler de bulunuyordu ve Ovalı’dan bir açıklama daha geldi;

Bu paylaşımıyla yalan haberlerin önünü kesen Ovalı, korona aşısı gelişmelerini açıklayacaklarını bildirdi.

ercument ovali korona aşısı

Daha Öncesinde de Gelişmeleri Paylaşmıştı

Prof. Dr. Ercüment Ovalı korona virüs aşısı kapsamında yaptıkları çalışmalar sırasında yaşanan gelişmeleri, Twitter hesabından Türk halkına bildiriyor. İşte o twitler;

Türk Halkının Güveni Tam

Twitter üzerinden Prof. Dr. Ovalı ve ekibine teşekkür ve minnet mesajları yağıyor. İşte o mesajlardan birkaçı;

- Sponsorlu -

Yaptığı paylaşım sonrasında insanların takdirini bir kez daha kazanan Ovalı’nın, 23 Nisan tarihinde yapacağı paylaşım herkesi meraklandırıyor.

Twitter üzerinden Ercüment Ovalı’ya, meslektaşlarının da destekleri tam.

İnsanların gözünde adeta ikinci Aziz Sancar olmak yolunda gidiyor. Her ne kadar farklı kulvarlarda olsadalar da; kıyaslamak doğru olmasa da en azından mizaçlarının ve ülkelerine olan sevgilerinin benzer düzeylerde olduğunu görüyoruz. Hepsi bizler için fazlasıyla kıymetli.

Mütevazi tavırları ve bu özverili çalışmaları ile Ovalı ve ekibini asla unutmayacağız.

https://twitter.com/yunusemrecinar2/status/1248247641571381248?s=20

Bu süreç zarfında en çok korktuğumuz nokta; bu kadar kolay bulaşabilen bir virüsün onlara da bulaşmasıdır. Dualarımız sizlerle.

Profesör Doktor Ercüment Ovalı Kim?

Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde 1961 senesinde dünyaya gelen Ercüment Ovalı, tıp hayatına 1979 senesinde Hacettepe Tıp Fakültesi’nde başladı. Bu eğitimini 1985 senesinde 19 Mayıs Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra, 1991 senesinde, yine aynı üniversitede iç hastalıklar ihtisasını tamamladı. Bu ihtisasını tamamladıktan sonra Hemotoloji alanında üst ihtisas yapan Ovalı, 1997 senesinde, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim hayatını sonlandırdı.

Öğretim Üyeliği Hayatı

Öğretim üyeliği hayatına 1992 senesinde Karadeniz Teknik Üniversitesi iç hastalıklar alanında başlayan Profesör Doktor, 1994 senesinde Doçent, 1999 senesinde ise Profesör ünvanını aldı.

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.