TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Korona Sonrası Zenginlerin Almak İstediği 10 Harika Ada !

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Koronavirüs salgınından sonra, insanlar kalabalıktan uzaklaşmak için yollar aramaya başladı. Dünya çapında yapılan araştırmaya göre, en çok talep gören şeylerin başında; satılık adalar ve müstakil evler yerini aldı. Sizler için aylık 500 binden fazla aranan adaları ve fiyatlarını derledik.

Satılık Adalar ve Fiyatları

Dünya çapında en çok bakılan adalar listemiz;

Leaf Cay Private Island

Leaf Cay Privete Island;

leaf cay island

İçerisinde Leaf Cay Resort projesinin de olduğu ada, özel villalar, su üstü bungalovlar ve ağaç üstü bungalovlar dahil olmak üzere satın alınabilen bir adadır. Leaf Cay adası, turistik ve ticari olarak kullanılabilen adalar arasında. Leaf Cay adası 15.00 dönümdür.

Leaf Cay Adasının Satış Fiyatı: 72,906,000.00 TL ye denk gelmektedir.

Pumpkin Key Island

Pumpkin Key Adası;

pumpkin key island

Satılık adalar arasında en çok dikkat çekenlerden bir tanesi de Pumpkin Key adası, Florida’da bulunuyor ve ticari amaçla da kullanılabilecek bir ada. Pumpkin Key, içerisinde bir yat limanı, malikane, tenis kortu, ve uzun bir yürüme alanına sahip. Aynı zamanda ada; 26.00 dönüm.

Pumpkin Key adasının fiyatı: 95,000,000.00 dolar. Günümüz kuruyla; 288,705,000.00 Türk Lirası’na denk geliyor.

Cave Cay Island

Cave Cay Island;

cave cay island

Cave Cay adası, 220.00 dönüme sahip ve turistik olarak da kullanılan bir ada. Yatırımcıların gözdeleri arasında sayılan ada içerisinde; büyük bir yat limanı, kumsal, ufak bir otel ve yürüyüş yolu barındırıyor.

Cave Cay adasının satış fiyatı: 60,000,000.00 Dolar. Günümüz kuruyla; 182,340,000.00 Türk Lirası.

Rangyai Island

Rangyai Adası;

rangyai adasi

Asya kıtasında bulunan Rangyai adası, Tayland’a bağlı bir adadır. 110.00 dönüm olan ada, iskele, ufak bir yat limanı ve yerleşim alanına sahip.
Rangyai adasının satış fiyatı: 160,000,000.00 dolar.  Günümüz kurunu baz aldığımızdaysa bu adanın fiyatı; 486,240,000 Türk Lirası’na denk gelmekte.

Schulzewerder Island

Schulzewerder Adası;

Schulzewerder Island

Profesyonel bir şekilde işletilen bir kamp yerini barındıran Schulzewerder Adası, 8.5 hektarlık kamp alanına sahiptir. Ada Berlin’in yaklaşık olarak 260km doğusunda yer alıyor.

- Sponsorlu -

Schulzewerder Adası’nın Satış Fiyatı, talep üzerine pazarlığa oturularak belirleniyor.

Spectabilis Island

Spectabilis Island;

Spectabilis Island

Bahamalarda bulunan Spectabilis adası, deniz ve doğasının güzelliğiyle ön plana çıkıyor. Spectabilis adası, 460.00 dönümdür.

Spectabilis Adası Fiyatı: 62,000,000.00 Dolar. Türk lirası ile hesaplayacak olursa; 188,418,000.00 Türk lirasına denk geliyor.

Pulfords Island

Pulfords Adası;

pulfords island

Pulfords adası, anakaraya sadece 10 dakika mesafede ve içerisinde, 250 ila 500 feet arasında 2 dönümlük kıvrımlı kıyı şeridi bulunmaktadır. Pulfords adası aynı zamanda yüksek hızlı internet ve telefon hattına sahip.

Pulfords adasının fiyatı henüz tam olarak belirlenmemiştir ancak, metrekare başına 275.000 dolar ile 325.000 dolar arası fiyat tahmini yapılmaktadır.

Motu Tane Island

Motu Tane Adası;

motu tane island

Motu Tane adası, Pasifik okyanusunda berrak bir denize sahip nadir adalardan. 9.60 dönüm olan ada, palmiye ağaçlarıyla kaplı ve dört yanı beyaz kumdan kumsal niteliğinde.

Motu Tane adasının satış fiyatı ise: 118,521,000.00 Türk Lirası.

Little Ragged Island

Little Ragged Adası;

little ragged island

Little Ragged adası, 9 km’den geniş bir kıyı şeridine sahiptir. Ada binlerce Lignumvitae ve hindistancevizi ağacı kaplı bir ormana sahip. Aynı zamanda, adanın iki büyük göleti, verimli toprakları ve korunaklı bir limanı da vardır. Balıkçılığa el verişli olmasıyla ön plana çıkıyor.

Little Ragged Adasının Satış Fiyatı: 106,365,000.00 Türk Lirasına denk gelmekte.

Kandoo Island

Kandoo Adası;

kandoo island

Kandoo adası, içerisinde villa ve personel lojmanlarını barındıran 42 dönümlük tropik bir ormana sahiptir. Bu orman, Hindistan Cevizi Ağacı, çalılar ve diğer yerli bitkiler ve yerli ağaçlarla doludur. Adanın dört bir yanı, yumuşak beyaz kumlu bir plaja sahiptir. Kandoo adası, kristal sulardan oluşan 200 dönümlük sığ turkuaz bir suya sahiptir.

Kandoo adasının satış fiyatı da Schulzewerder Adası gibi pazarlıkla belli oluyor.

Brad Pitt, Trump’la dalga Geçti yazımızın da dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz !

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.