TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

“Hey Jude” Şarkısının Sözleri Değerinin 10 Katına Satıldı!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Rock’n Roll tarihinin efsanelerinden olan The Beatles grubunun kurucularından, Paul McCartney’in el yazısıyla yazdığı “Hey Jude” şarkısının sözleri, biçilen fiyatının on misline satıldı.

Paul McCartney'nin El Yazisi 910.000 Dolar Degerinde
Paul McCartney’nin El Yazısı 910.000 Dolar Değerinde

Paul McCartney’in El Yazısıyla Yazdığı Şarkı Sözlerinin Fiyatı

Hey Jude şarkı sözlerinin değeri, açık arttırmada belirlendi. Şarkı sözleri, açık arttırmaya başlanan değerin, 10 katı fiyatına satıldı.

“Paul McCartney tarafından el yazısıyla yazılan Beatles ” Hey Jude” şarkı sözleri 910.000 dolara satıldı.”

Julien’s Auctions’ın gerçekleştirmiş olduğu açık arttırmada satışa çıkan, Paul McCartney’in el yazısıyla şarkı sözlerini yazdığı kağıt; 910.000,00 Dolara alıcısını buldu.

Müzik uzmanı olan Jason Watkins, “Bu herkesin bildiği ironik bir şarkı. Kağıtta bulunan notlar stüdyo kayıtlarında rehber olarak kullanıldı.” dedi.

Sözleri 910.000,00 Dolar değerinde olan, “Hey Jude” şarkısı;

The Beatles’ın Diğer Ekipmanları da Satıldı

Açık arttırmada satışa sunulan tek şey “Hey Jude” şarkısının sözleri değildi. Grubun dağılmasının 50. yıl dönümü gerekçesiyle yapılan açık arttırmada, gruba dair 250 farklı grup eşyası satıldı.

- Sponsorlu -

Grubun Yüksek Fiyatlı Eşyaları ve Değerleri

  • Grup meşhur olmadan önce Liverpool’da kullandıkları sahneden ufak bir tahta parçası ; 25.600,00 Dolara satıldı. Grup ilk reklam çalışmalarından sonra, bu sahnede 10 farklı performans sergiledi.

İşte o sahne;

  • 1964 yılında Kuzey Amerika turnesinde kullandıkları bateri setinin The Beatles logolu ‘kick’i; 200.000,00 Dolara satıldı.

İşte o ‘kick’;

Açık arttırma, Times Meydanı’nda bulunan Hard Rock Cafe’de gerçekleşecekti, ancak Covid-19 salgınından dolayı internet üzerinden gerçekleştirildi.

Paul McCartney Kimdir?

18 Haziran 1942 senesinde İngiltere’nin Liverpool şehrinde dünyaya gelen başarılı yıldız, henüz 14 yaşındayken annesini kaybetti. Müzik hayatına babasının hediye ettiği trompetle başlayan McCartney, bir süre sonra Zenith marka bir akustik gitarla, bu trompeti takas etti. Solak olduğu için gitar çalmakta bir hayli zorlanan Paul McCartney, gitar çalmaya alıştıktan sonra “I Lost My Little Girl” isimli ilk bestesini yaptı. Piyano çalmayı da öğrenen McCartney, piyano çalmayı iyice öğrendikten sonra, “When I’m Sixty-Four” isimli şarkıyı yazdı ve besteledi. 6 Temmuz 1957 senesinde bir partide John Lennon’la tanışan McCartney, aynı zamanda Rock’n Roll dünyasını birlikte sarsacağı insanla da tanışmıştı. 6 Temmuz 1957 tarihinden itibaren 13 sene boyunca hiç ayrılmadılar. Ancak 10 Nisan 1970 tarihinde The Beatles grubu dağılınca, yollarına ayrı devam etmeye karar verdiler.

Koronanın Psikolojik Etkileri Konulu Efsane 11 Tweet yazımızı beğeneceğinizden eminiz.

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.