TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Elon Musk’ın Starlink Uyduları Türkiye’de Gözüktü

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Elon Mask’ın CEO su olduğu dev teknoloji firması SpaceX’in son teknoloji Starlink uyduları Türkiye’den gözüktü. Elon Musk’ın başında olduğu SpaceX, bu uyduları uzaya göndermeye devam ederek, dünyaya kablosuz hızlı internet sağlamak amacını güdüyor. Elon Musk’ın SpaceX adına yaptığı açıklamada; yeni sistemin farklı bir teknoloji ile çalıştığını, Dünya yörüngesindeki bazı uyduların çalışmayabileceğini açıkladı.

Starlink Uyduları Nedir?

Starlink Uyduları; SpaceX firmasına 10 milyar dolara mal olacak projeyle, Dünya’nın alçak yörüngesine yerleştirilecek olan uydulardır. Bu uydulara, görünümlerinden dolayı uydu treni diyenler de yok değil. Starlink uyduları sayesinde, gezegenin en ücra köşelerine, özellikle Afrika’da internete erişim sağlayamayan milyonlarca insana düşük maliyetle yüksek hızlı internet sağlanabilecek. Dünya’nın alçak yörüngesine ilk etapta 60 uydu yerleştirilmesi planlanıyordu.

starlink uydulari turkiyeden goruldu

Starlink Uyduları Türkiye’den Görüldü!

22 Nisan tarihinden bu yana uzayda olan Starlink Uyduları, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden çıplak gözle gözlemlendi. Bu Starlink Uyduları, ince bir LED şerit gibi gözüktü. Elon Musk’ın uyduları olarak da bilinen Starlink Uydularını görenlerin aklına gelen ilk soru; “Ufo mu?” oldu. Elon Musk’ın yaptığı açıklamaya göre, SpaceX firması 2027 senesine kadar 12 bin uyduluk ağ kurmayı hedefliyor. Bu uydu ağının sürekliliğini sağlamak için, uyduların üzeri koyu renkli güneşliklerle kaplandı ve elektrik ihtiyaçlarını bu yolla karşılıyor.

Starlink Uyduları Türkiye’den Gözüktükten Sonra Twitter Karıştı

Starlink uyduları İstanbul semalarında gözükünce, insanlar bu uydu takımını UFO zannettiler. Durum böyle olunca, birçok insan Twitterda paylaşım yaptı. O paylaşımlardan birkaçı;

Elon Musk’ın bilişim projesini duyanlar, bu projeyi hayranlıkla yorumladı.

Bu projenin insan sağlığına olacak olan etkisini düşünenlerin sayısı da oldukça fazla. Bu uydular, Dünya’yı radyasyonla mı kaplayacak?

- Sponsorlu -

Bu projeye güvenmeyenler de yok değil.

Twitter dendiği zaman, hiçbir konu mizah olmadan kapanmaz. Elon Musk hakkında yapılan bu mizah dolu paylaşımlardan birkaçını sizler için derledik.

Kargosu uzun zamandır gelmeyenler, Elon Musk’la kargo firmasının hızını karşılaştırdı.

Starlink uydularını yıldız sananlar, bu kadar çok yıldızın kaydığını görünce 60 civarında dilek tuttular.

https://twitter.com/AdnanDAYI__/status/1254304490011926528?s=20

Bu robotlar insanlığın sonunu getirecek! yazımızın da dikkatinizi çekeceğinden eminiz!

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.