TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Edebiyat Meraklılarına 18 Twitter Hesabı Tavsiyesi

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Twitter, herkesin istediğini yazabildiği bir yer olduğundan dolayı, kendine has edebiyatı olan bir sosyal mecra. Kimimiz aşkı ararken, kimimiz kendini ararken keşfediyor içindeki edebiyat tutkusunu. Sizler kendinizi yormayın diye, biz sizlere en meşhur Twitter Edebiyat Sayfalarını derledik. Dilerseniz bu hesaplara geçmeden önce,  Nazım Hikmet’le Abidin Dino arasında geçen o satırları, gelin bir kez daha hatırlayalım;

Bana mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin?

Edebiyat Meraklılarına 18 Twitter Hesabı Tavsiyesi Nazım Hikmet Ran

Gidebilseydik meserret kahvesine,
İlk karşılaştığımız yere
Ve bir acı kahvemi içseydin.
Anlatsaydık
O günlerden, geçmişten, gelecekten,
Ne günler biterdi,
Ne geceler…
Dinerdi tüm acılar seninle
Bir düş olurdu ayrılığımız,
Anılarda kalan.
Ve dolaşsaydık Türkiye’yi
Bir baştan bir başa.
Yattığımız yerler müze olmuş,
Sürgün şehirler cennet.

İşte o zaman Nazım,
Yapardım mutluluğun resmini
Buna da ne tual yeterdi;
Ne boya…

Edebiyat Meraklılarına 18 Twitter Hesabı Tavsiyesi Abidin Dino

 

Twitter Edebiyat Hesapları

twitter edebiyat hesaplari
Twitter Edebiyat Hesapları

Yaptığımız sıralama; kişiler ve sayfalar arasındaki önem, kıdem, kalite vb. unsurlar göz önüne alınmaksızın yapılmıştır. Her hesap, kendisi ve kendi kitlesi adına edebi paylaşımlarda bulunmayı amaçlamaktadır.

1- Sadece Edebiyat

Kitaplardan, şiirlerden, yazarlardan ve şairlerden alıntılar yapan Sadece Edebiyat hesabı, o en güzel satırları bizlere tekrar sunuyor. İşte o satırlardan Dostoyevski’ye ait bir örnek;

2- Göğe Bakma Durağı

Edebiyat hakkında şiir, roman ve kitaplardan alıntılar yapan hesap, 1.1Mn takipçisiyle Twitterın en büyük kitleye sahip edebiyat hesaplarından bir tanesi.

3- Milat Edebiyat

Milat Edebiyat hesabı, ünlü yazarlar tarafından kaleme alınan hüzünlü satırları, bizlerle paylaşıyor.

4- Edebiyat Günlüğü

Yeni bir edebiyat sayfası olmasına rağmen, ulaştığı kitle takdire şayan. Bizlere sol yanımızın kıymetini, bir kez daha hatırlatan türden bir sayfa.

5- Edep ve Edebiyat

İslam edebiyatına yatkınlığıyla bilinen Edep ve Edebiyat hesabı. Twitter edebiyat hesapları arasında İslam Edebiyatına yakın olan nadir hesaplardan.

6- Kitaplardan Alıntılar

Adından da anlaşılacağı üzere, kitaplardan alıntılar yapan Twitter hesabı. Kapağı tozlanmış kitapların, en güzel satırlarını bizlerle paylaşıyor.

https://twitter.com/sivriikalemler/status/1248283104592134144?s=20

7- 10/10 Edebiyat

Twittera yeni katılan edebiyat hesaplarından bir diğeri olan 10/10 Edebiyat, kendine has bir tarza sahip.

8- Sanat ve Edebiyat

Fotoğraf sanatıyla edebiyatı birbirine harmanlayan bir hesap. Paylaşımlarında birbirinden güzel fotoğrafların açıklamalarında, ünlü düşünür, yazar ve şairlerden sözlere yer veriyor.

9- Serbest Frekans

Sadece edebiyat değil, bir çok farklı konuda paylaşım yapıyor. Serbest frekans, rahatlatıcı videoları, hayattan kesitleri ve edebiyat gibi her türden içeriği barındırıyor.

- Sponsorlu -

10- NecipFazıl Kısakürek

Necip Fazıl Kısakürek’in hayran sayfası olan hesap, büyük üstad Necip Fazıl Kısakürek’in eserlerinden ve konuşmalarından sözler paylaşıyor.

11- Edebiyat/Sinema

Klasik olarak tabir edebileceğimiz eserlerin içerisinden kesitleri paylaşan hesap, 2016’dan bu yana paylaşımlarıyla edebiyat ve sinema sevenlere paylaşım yapıyor.

12- SULTAN TARLACI, Prof. Dr.

Prof. Dr. Sultan Tarlacı, bir Nöroloji uzmanı. Tıp dünyasında olan başarısının yanı sıra iyi bir yazar da aynı zamanda. Tıbbi konuların yanı sıra Edebiyat dünyasından da kesitler paylaştığı resmi Twitter hesabı;

13- İyi Edebiyat

Yazarlardan alıntıların yanında, kitap, film, tiyatro gibi tavsiyelerde de bulunuyor. İnsanları bilgilendirmek ve sohbet tadında paylaşımlar yapmayı amaçlamakta.

14- Tolga Akpınar

Yazar Tolga Akpınar’ın resmi Twitter hesabı. Tolga Akpınar, Twitter hesabı üzerinden kendi reklamını yapmaktansa edebiyat yapmayı tercih eden yazarlarımızdan.

15- Kaan Murat Yanık

Sunucu, deneme ve köşe yazarı olan Kaan Murat Yanık’ın resmi Twitter hesabı. Birçok dergide edebiyat hakkında yazdığı denemelerle tanınan Kaan Murat Yanık, Twitterda sanat eserlerine ve kendi sözlerine yer veriyor.

16- Nazım Hikmet Ran

Bir başka hayran sayfası olan Nazım Hikmet Ran hesabı, Twitter üzerinden Nazım Hikmet’in meşhur sözlerini paylaşıyor.

17- Cemal Süreya

Hepimizin, hüzünlü kalemiyle tanıdığı Cemal Süreya’nın hayran sayfası. Cemal Süraya hesabı, Cemal Süreya’nın sözlerinin yanında, kendi edebiyatını da yapan bir hesap.

18- Sabahattin Ali

Edebiyata dair bunca hesap paylaşmışken, Sabahattin Ali’nin sözlerinin paylaşıldığı hesabı koymamak olmazdı. Sabahattin Ali’nin hayran sayfası olan hesap, Sabahattin Ali’den sözler paylaşıyor.

Efsane Tarih Paylaşımı Yapan Twitter Hesapları yazımız mutlaka ilginizi çekecek.

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.