TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Dünya Devleri Üretime Başlamaya Hazırlanıyor!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Koronavirüs salgınından sonra bütün dünyada büyük bir ekonomik darbe yaşandı. Covid-19 virüsünün ekonomiye olan etkisi tartışmasız bir şekilde olumsuz. Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edildikten sonra kapatılan fabrikalar, doların yükselmesi ve benzeri durumlar ekonomiyi derinden etkiledi. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en prestijli araba markalarından olan Mercedes, Toyota, Ford ve Honda’dan açıklama geldi. Honda ve Mercedes, üretime 20 Nisan’da başlarken, Ford 27 Nisan, Toyota 11 Mayıs tarihlerinde üretime tekrar başlanacağı yönünde açıklama yaptı.

Mercedes’ten Üretime Başlama Duyurusu

Alman devi olan Mercedes, Türkiye’de bulunan fabrikalarının kapılarını 20 Nisan tarihinde tekrar üretime açıyor. Fabrika yetkililerinden gelen açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında üretime ara verdikleri Hoşdere otobüs fabrikası ve Aksaray kamyon fabrikasında tekrardan üretime başlanacak.

honda mercedes ford fabrikalari aciliyor

Mercedes-Benz Hoşdere Otobüs Fabrikası Üretim Başlangıç Tarihi: 20 Nisan 2020

Mercedes-Benz Aksaray Kamyon Fabrikası Üretim Başlangıç Tarihi: 24 Nisan 2020

Honda Kocaeli’nde Olan Fabrikasının Kapılarını Açıyor

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle üretimine ara vererek kapılarını kapatan Japon devi, yaptığı açıklamayla, kapılarını tekrar açacağını duyurdu. Bu açıklamada, Kocaeli Şekerpınar’da bulunan Honda fabrikasının kapılarının 20 Nisan’da tekrar açılacağı vurgulanıyordu.

Honda Kocaeli Şekerpınar Fabrikası Açılış Tarihi: 20 Nisan 2020

Toyota da Tekrar Üretime Başlıyor

- Sponsorlu -

Dünya devlerinden gelen haberlerin bir diğeri de Toyota’dan geldi. Toyota yetkililerinin yaptığı açıklama; daha öncesinde belirledikleri 4 Mayıs tarihini, 11 Mayıs olarak değiştirdikleri yönündeydi.

Toyota Sakarya Fabrikası Açılış Tarihi: 11 Mayıs 2020

Bir Diğer Açıklama Ford’tan Geldi

Koronavirüs salgınından sonra üretime ara veren bir diğer firma da Ford’tu. Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Ford yetkilileri; 13 Nisan’a kadar ara verilen Kocaeli ve Eskişehir fabrikalarındaki üretim arasını, 27 Nisan’a kadar uzattıkları yönündeydi.

O açıklama şu şekildeydi;

Ford Otosan Eskişehir Fabrikası Üretim Başlangıç Tarihi: 27 Nisan 2020

Ford Otosan Kocaeli Fabrikası Üretim Başlangıç Tarihi: 27 Nisan 2020

Sizce üretime başlayacak olan fabrikalar, ekonominin toparlandığına yönelik bir işaret mi?

Görüşlerinizi bizlere bildirmeniz, bizler için oldukça önemli.

Umarız bu zor günleri, Dünya olarak en az zararla atlatırız. Diğer dünya devleri ve üretime başlayacak olan fabrikaların haberlerini aldıkça yazımızı güncelleyecek ve sizlere en doğru bilgiyi sunmak için Twitexpress.com olarak, elimizden gelenin en iyisi yapmaya devam edeceğiz.

Takip Edilmesi Gereken 21 Twitter Ekonomi Hesapları yazımızın da ilginizi çekeceğini düşünüyoruz!

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.