TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Çernobil’de Yangın Alarmı!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

26 Nisan 1986 tarihinde Çernobil faciası olarak bilinen patlamanın yaşandığı nükleer santral, bu sefer farklı bir tehlikeyle karşı karşıya. Ukrayna’nın Çernobil bölgesinde oluşan orman yangını, 4 Nisan’dan bu yana durdurulamıyor. Yoğun çalışmalara rağmen henüz söndürülemeyen yangın, maalesef nükleer atıkların olduğu santrale doğru ilerliyor. Yangının büyük kısmı, nükleer felakettin ardından tahliye edilen köylerde ve geniş ormanlık alanlarda olduğu bildirildi.

Konuya ilişkin Twitter gelişmeleri ise şu şekilde;

Çernobil Yangından Dolayı Dünya Kırmızı Alarmda

Ukrayna yetkililerinden gelen açıklamada; yangın alanlarında radyasyon seviyesi olması gerekenin 14 kat üstünde olduğu, ancak Kiev’de yüksek oranda radyasyona rastlanılmadığı bildirilmişti.

çernobilde yangın

2000 senesinde tamamen faaliyetine son verilen Çernobil Nükleer Santrali’nde olası yeni bir patlama için, dünya kırmızı alarma geçti.

- Sponsorlu -

https://twitter.com/sahinsamii06/status/1249819799640817664?s=20

Çernobil’de ki Yangın; 3 Bin 500 Hektar Alana Yayıldı

Ukranya Acil Durumlar Servisi’nin yapmış olduğu açıklamada, çevreye yayılan dumanlardan dolayı, yangının kapladığı alanın tam olarak tespit edilemediği, ancak 8 Nisan tarihinden bu yana, yaklaşık olarak 3.500 hektarlık alanın yandığı söyleniyor.

Yangın Nükleer Santrale Ulaşırsa Ne Olur?

Eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalırsak; radyasyon kalıntıları nedeniyle yeni patlamaların olabilmesi ve yine ciddi anlamda etrafa radyasyon yayılması gibi durumlar söz konusu olabilir. 2020 yılında bir bu eksikti dedirten olayın sonucu umarız tüm insanlığın lehine sonuçlanır.

Simpsons Korona Kehaneti Galiba Tutuyor konulu yazımıza da buradan göz atabilirsiniz.

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.