TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Bu Robotlar İnsanlığın Sonu Olur Dedirten 13 Twitter Paylaşımı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Yıllardır dizilerde, filmlerde izlenen ve izlendikçe de “İleride bizi robotlar yönetir, hahaha” şeklinde muhabbet aralarında adları anılan robotlar, gerçekten çoğu alanda insanoğlunu yerinden etmeye hazırlanıyor. Belki bu iş sadece insanoğlu ile sınırlı kalmayıp, ucu hayvanlara bile dokunacak.  Nasıl mı ? Bu robotlar insanlığı bitirir dedirten 13 Twitter paylaşımını inceledikten sonra bu soruyu sormayacağınız kesin !

İnsanlığın Sonunu Getirecek Robot Prototipleri

1- Faytona Elveda

Belki de robotların en fayda sağlayacağı işlerden birisi olacak. Ancak yine de videodaki görünüm ürkütücü. Bu kadar gelişmeleri, güçlü olmaları, bizi çok tedirgin ediyor, ya sizleri ?

2- Çok Kıvrak Hareket Yetenekleri Bulunuyor

Filmlerdeki sadece 45 derecelik hareketlerle sağa sola dönen ağır robotlarla günümüz robotlarını ayırmak gerekiyor. Gelinen nokta gerçekten ürkütücü !

3- Birşey Olmaz Diyenleri 10 Yılda Neler Olmuş Böyle Alalım

Yok abi, insanoğluna robotlar birşey yapamaz diyenler için; şöyle bir 10 yıl kıyaslaması yapmak adına aşağıdaki tweeti bırakıyoruz !

robot

4- Kangal Köpeklerine Robot Rakipler

Her ne kadar Kangal yazsak da; tüm hayvanlara rakip olacakları kesin !

5- Koşabiliyorlar, Zıplayabiliyorlar !

Koşmak, zıplamak, engelleri aşmak konusunda da epey kendilerini geliştirmişler.

6- Farklı Versiyonları Var

Hayvan, asker, işçi, vs. gibi bir çok versiyonları üretiliyor. Videolarda; en çok dikkat çeken ve insanın içini ürperten ise sert hareketleri olan versiyonları.

7- Karşınızda Böyle Bir Ordu Var Ne Yapardınız ?

- Sponsorlu -

Belki de bizi en çok tedirgin eden ve korkutan robot bu oldu diyebiliriz. Hemen senaryomuzu yazalım ve senaryomuzla sizi başbaşa bırakalım. Bir ülkenin Genelkurmay Başkanı ya da Savunma Bakanısınız. Böyle bir orduyla savaşacaksınız, ne yapardınız ?

8- Öğrenmeye Açıklar ve Kendilerini Geliştiriyorlar

Yapay zekanın gelişiyor olması ile birlikte; sadece kendilerine öğretilenleri değil, fazlasını biliyorlar. En kötüsü de bu; makine öğrenmesi sayesinde öğrenmeyi biliyorlar.

9- İşimize de Yarayan Versiyonları da Olacak

Bizim de içimiz daraldı, en azından birkaç tane de olsa işe yarayacak robotlar da görelim. Bu robot İngilitere’de yaşıyor (?) ve Covid-19 salgını nedeniyle burada evleri bulunan vatandaşlara “Kendinizi izole edin” şeklinde anonsda bulunuyor.

10- Önümüzdeki Yılları Çok İlginç Olacak !

Özellikle önümüzdeki yıllarda robot teknolojisinin nereye gideceği konusunda çok fazla bir fikrimiz yok. Ancak izlediğimiz bilim kurgu film kareleri gerçeğe dönerse çok da şaşırmamak gerekiyor.

11- Muhtemelen İşlerimizi Kaybetmek Durumunda Kalacağız

Özellikle tekrarlayan, belli bir düzende ilerleyen işler başta olmak üzere hepimiz işimizi kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacağız. Ne mi yapacağız ? İnsanoğlunun artık özüne, yetkin olduğu duyusal ve sanatsal işlere döneceğini düşünüyoruz. Tabii ki robotlar bu işleri de öğrenip el atmazlarsa.

12- Her Geçen Gün Daha Fazla Gelişiyorlar

Bundan 10 yıl önceki teknolojinin robot teknolojisine katkısı ile şu an teknolojinin robot teknolojisine katkısını kıyaslayacak olursak, bu konuda da çok fazla açıklamaya gerek kalmıyor. Şüphesi olanlar aşağıdaki tweeti inceleyebilir.

13- Jeff Bezos Robot Köpeği İle

Sizi dünyanın en zengin iş adamı ve yeni köpeği (!) ile tanıştıralım.

Robotların dünyası içinizi kararttıysa; insanoğlunun sahip olduğu en güzel duygulardan birisi olan mutluluk hormanlarınızı tekrar faaliyete geçirmek için sizi Komik Tweetler konulu bölüme alabiliriz.

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.