TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Bilim Kurulu : AVM, Berberler, Kuaförler Şartlı Açılacak!

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Korona virüs tedbirleri kapsamında; 20 yaş altı ve 65 yaş üzerinde olan vatandaşlar ile AVM ler, berberler ve kuaförlerin de geçici süreyle faaliyetlerini durdurmalarına karar verilmişti. Bu önlemlere vatandaş tarafından her ne kadar zorlanılsa da uyuldu.  Şimdi ise; sürecin uzaması ile birlikte gözler sürekli Bilim Kuruluna çevrilerek, buradan gelecek son dakika haberleri beklendiği bugünlerde; bir açıklama ile AVM lerin berberlerin ve kuaförlerin ne zaman açılacağı konusunda biraz daha netlik ortaya çıkmış durumda. İşte detaylar.

Berber ve Kuaförler Ne Zaman Açılacak

Son olarak Fox TV ekranında Bilim Kurulu üyelerinden olan Prof. Dr. Levent Yamanel tarafından berberler ve kuaförlerin durumlarına ilişkin bir açıklamada bulunuldu. Prof. Yamanel yaptığı açıklamada; Mayıs ayı içerisinde berber ve kuaförlerin açılmasının çok mümkün olmadığını, bu iki meslek grubunun işletmelerinin Haziran ayı itibariyle açılabileceğini  belirtti. Yaptığı açıklamalarda; bu iki meslek grubundaki bulaş ihtimalinin daha yüksek olduğu, bu nedenle bu yönde tedbirler alındığının da altını çizdi. Haziran ayında açılması beklenen kuaför ve berberlerin; işletmelerini açacak dahi olsalar, çok sıkı tedbirler altında çalışmalarına devam edebilmeleri ön görülüyor.

avm kuafor ve berberler kademeli acilacak

- Sponsorlu -

AVM ler Kademeli Açılacak

Korona virüs tedbirleri kapsamında kapatılan AVM ler için de yine süreç devam ediyor. Ancak son yapılan açıklamalara bakıldığında AVM lerin tekrar faaliyet geçmesi için açılışlarının yakın olduğu görülüyor. Buna ilişkin resmi açıklamalardan birisi ise AYD (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) Başkanı Hüseyin Altaş tarafından yapıldı. Prof. Dr. Hüseyin Altaş açıklamasında; AVM lerin kademeli olarak açılmasının planlandığı belirtildi. Sözlerine; Bilim Kurulunun izin vermesi ve perakendecilerden talep gelmesi halinde AVM leri sıkı tedbirlerle birlikte tekrar faaliyete geçirmek istediklerini belirtti. Bu tedbirler kapsamında girişte maske verilmesi, ateş ölçüm işlemler, dezenfekte işlemleri, vs. gibi kuralların yanı sıra belli m2 de belli kişi bulunması gibi sınırlamaların da olacağı değerlendiriliyor.

Kademeli bir açılış olmasından dolayı; ilk etapta sinema salonlarının, restoranların, çocuk oyun bölgelerinin henüz açılmayacağı belirtiliyor. Bu konuda karar ise İçişleri Bakanlığı tarafından verilecek.

Serdar Kuzuloğluna Kuaförlerden Sert Tepki konulu içeriğimize de göz atabilirsiniz.

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.