TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

Assassin’s Creed Valhalla Tanıtım Videosu

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Ubisoft’un geçtiğimiz saatlerde yaptığı açıklama, Assassin’s Creed ve Vikings dizisini sevenleri heyecanlandırdı. Assassin’s Creed yaptığı paylaşımda; Assassin’s Creed Valhalla adındaki yeni oyunlarını, Türkiye saatiyle 30/04/2020 saat 17:45’de yayınlayacaklarını söyledi. Ubisoft’un resmi twitter hesabından yaptığı paylaşım şu şekildeydi.

Assassin’s Creed Valhalla Trailer

Assassin’s Creed Valhalla trailer videosu saat 17:45’de YouTube üzerinden yayınlanacak. Tanıtım videosunun yayınlanacağı link;

Ubisoft’un Paylaşımından Sonra Twitter Karıştı

Ubisoft, Twitter üzerinden paylaşım yaptıktan sonra, Türk Twitter kullanıcıları içerisinden oyun sevenleri büyük bir heyecan kapladı. Oyun hakkında paylaşılan tweetlere dilerseniz birlikte göz atalım.

assassins creed valhalla

Ubisoft’un, Assassin’s Creed Valhalla paylaşımından sonra, oyunun tanıtım videosu için sabırsızlananların sayısı oldukça fazla.

Oyunun tanıtımı daha gelmeden almaya kararlı olanlar da yok değil.

Oyunun tanıtımından önce Ubisoft’un paylaştığı çizimde, Viking kralı Ragnar’ı görenleri ayrı bir heyecan kapladı.

- Sponsorlu -

Oyunun tanıtım çiziminde öne çıkartılan karakterin sakal yapısının, Vikings dizisinin ana karakterlerinden olan, denizci Floki’ye benzerliği dikkatlerden kaçmadı.

Valhalla denince akla direkt Viking mitolojisi geliyor. Vikings dizisini sevenlerin aklına gelen ilk isim; Ragnar Lothbrok !

Vikings dizisinin en meşhur sahnelerinden olan “Who want to be King” sahnesi de gözler önüne gelen sahnelerden.

https://twitter.com/zekeriyasasmaz_/status/1255625142660628486?s=20

Oyun ve Vikings dizisini sevenler, oyunun baş karakterinin Ragnar Lothbrok olup olmayacağını merak ediyorlar.

Playstation 5 tasarımı hakkında olan yazımızın da dikkatinizi çekeceğini düşünüyoruz.

Valhalla Nedir?

Valhalla, Viking mitolojisinde, tanrıların diyarı olarak bilinen Asgrad’da bulunan geniş ve kocaman bir kabul salonudur. Bu salon, yine Viking mitolojisinde tanrıların tanrısı olarak sayılan Odin’in yönettiği bir salondur. Valhalla, savaşta sadece kahramanca savaşıp ölen askerlerin, Odin tarafından kabul görerek girebildiği bir ziyafet salonu olarak da geçmektedir. Vikingler, tarihte savaşçı bir millet olduklarından dolayı, Valhalla onlar için oldukça önemlidir.

Valhalla Ne Demek?

Valhalla’nın kökeni, eski Nordik dilindeki Valhöll kelimesine dayanmaktadır. Valhöll; “Katledilenlerin/Maktullerin Salonu” olarak bilinmektedir. Bu salona, huzurla ölenler giremediklerinden dolayı, Valhalla’ya sadece kahramanca savaşanlar kabul edilir. Vikinglerin savaş tarzlarının hırçın ve korkusuz olmasının nedenin bu olduğu bilinmektedir.

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.