TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

13 Adımda Anında Twitter Hesap Açma

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Hepinize merhaba. Bu yazımızda sizlere Twitter hesabı nasıl açılır anlatmaya çalışacak ve tüm aşamaları adım adım resimleriyle ayrıntılı bir şekilde tarif edeceğiz. Bu işlem öncesinde bir e-posta adresiniz ya da bir cep telefonu numarasından herhangi birisine ihtiyaç duyacağınızı ve buraya bir doğrulama kodu geleceğini unutmayınız. Şimdi dilerseniz 13 adımda Twitter hesap açma işlemlerimize sırasıyla başlayalım.

1- Kaydol

Twitter üzerinden hesap açmak için öncelikle https://twitter.com/ linki üzerinden Twitter’a girmeniz gerekmektedir. Girdikten sonra ok ile gösterilen “Kaydol” butonuna tıklayınız.

twitter hesap acma baslangic
Twitter Hesap Açma İlk Adım

2- Hesabını Oluştur

twitter hesap acma 2

Bu adımda Adınızı girdikten sonra telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir. Telefon numaranızı girmek istemiyorsanız, e-posta kullana tıklayarak e-posta ile kaydolabilirsiniz.

3-Deneyimini Özelleştir

Twitter sizlere web deneyiminizi arttırmak için bir takım mail yada mesajlar atabilmektedir. Eğer bu mail yada mesajların gelmesini istemiyorsanız, mavi kutucuk içerisinde ki tik işaretine tıklamanız yeterlidir.

4- Twitter Kullanıcı Adı Seçme

Twitter’da kullanacağınız adınızı seçtiğiniz bölümdür. Üstte görünen resimde olduğu gibi bir kullanıcı adı seçin ve doğrulama kodu için telefon numaranızı girin.

5-Doğrulama Kodu

Bu aşamada Twitter telefonunuza bir kod göndermiş olacaktır ve bu kod genellikle Phone ID adı altında gelir. Bu kodu ok ile gösterilen yere girdikten sonra, sağ üstte bulunan ileri butonuna tıklayın.

6-Şifre Belirleme

- Sponsorlu -

Bu aşamada Twitter’a girerken kullanacağınız şifreyi girmeniz istenmektedir. Bu şifreyi belirledikten sonra, tekrar sağ üstte bulunan ileri butonuna tıklayarak, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

7-Profil Fotoğrafı

Twitter kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunmak için hepsinin bir profil fotoğrafı olmasını istemektedir. Bu profil fotoğrafınızı bu aşamada yükleyebilirsiniz. Eğer bir fotoğraf seçemediyseniz sağ üst köşede bulunan şimdilik geç butonuna tıklayarak bu adımı atlayabilirsiniz.

8-Kendini Tarif Et

Bu kısımda istenilen şey sizleri biraz daha iyi tanımak. Buraya kısımda yazacağınız şeyler profilinize giren insanların sizinle alakalı olarak göreceği ilk şeyler. Bunu unutmamakta fayda var. Eğer boş bırakmak istiyorsanız yine sağ üstte bulunan şimdilik ge. butonu ile bu adımı atlayabilirsiniz.

9-İlgi Alanlarını Seç

Bu kısım kendi Twitter algoritmanı oluşturduğun yer. Buradan ilgini çeken şeyleri seçtiğin zaman, seçtiğin şeylere göre içerik çıkacaktır. Bundan dolayı bu kısım iyi bir twitter tecrübesi için önemlidir.

10-Birilerini Takip Et

Twitter’a ilk başladığın zaman, birilerini takip etmen önerilir. Bu kişiler genellikle bulunduğun bölgede en çok etkileşim alan hesaplardır.

11-Bildirimleri Aç

Twitter size daha iyi bir deneyim sunmak için bildirim göndermek isteyecektir. Bu noktada bildirimleri açmak istiyorsanız, “bildirimlere izin ver” istemiyorsanız “şimdilik geç” butonuna tıklayınız.

12-Twitter’a Hoşgeldin

Hoşgeldin! Artık seninde bir twitter hesabın var. Bu demek oluyor ki sende artık bizdensin. Twitter hakkında gündemi kaçırmamak, twitterda olan komik olaylardan geri kalmak istemiyorsan twitexpress.com ailesini takip etmelisin.

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.