TwitExpress
Twitter TT Haber Gündem

10 İlde Maskesiz Çıkmak Yasaklandı !

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sponsorlu

Koronavirüs salgınına karşı olan mücadelemizde en önemli tedbirlerden birisi olan maske kullanımı, Türkiye’deki 10 ilde zorunlu hale getirildi. “Kontrollü Sosyal Hayat” sürecinde marketler, pazar yerleri, AVM, berberler ve kuaförler, toplu taşım araçları ve taksilerde kullanımı zorunlu olan maske uygulaması, bazı illerde hıfzıssıhha kuralları kapsamında sokağa çıkıldığında da mecburi tutuluyor.

10 İlde Maskesiz Çıkmak Yasaklandı

Koronavirüs salgını süresince sosyal mesafenin önemi üzerinde duran Sağlık Bakanlığı, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aydın, Balıkesir, Bartın, Denizli, Düzce, Kastamonu, Muğla ve Uşak illerinde sokağa maskesiz çıkma yasağı getirdi.

Bu illerin yanı sıra İzmir, Gaziantep, Adana gibi kentlerde de kalabalık cadde ve meydanlara maskesiz girişler yasaklandı.

- Sponsorlu -

Recep Tayyip Erdoğan’dan Maske Vurgusu

1 mayis sokaga cikma yasagi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 11 Mayıs’ta Tarabya’daki Huber Köşkü’nde video konferans yöntemiyle yaptıkları Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nın ardından, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede ortaya çıkan tablonun uzun bir süre hayatımızda yer alacağını duyurdu. Maske takmanın önemine vurgu yapan Erdoğan, bunun tek başına yeterli olmadığı ve sosyal mesafe kurallarına da uyulması gerektiğini söyledi.

“Maskesiz olarak asla evin dışına adım atmayacağız” diyen Erdoğan, markette, iş yerinde, hatta sokakta dahi fiziki mesafenin mutlaka korunması gerektiğini vurguladı.

- Sponsorlu -

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.